Populiariosios kultūros edukacija su DELFI TV - instakademija
Dažnai susiduriame su klausimu apie tai, kas yra COMIC CON BALTICS. O tiesa yra tokia, kad mūsų renginyje yra tiek visko daug, tokiai plačiai auditorijai, jog papasakoti apie viską reikėtų ne vienos valandos.

Būtent tą kartu su DELFI TV ir bandėme padaryti, o mums padėti pasikvietėme šio tipo renginių gerbėjus - Agnę Juškėnaitę ir G&G Sindikato atlikėją DJ Mamania.
Lietuvoje netrūksta kūrybingų ir originalių žmonių, tačiau Jolita Vaitkutė išsiskiria iš jų visų. Ten kur mes matytume krūvas daiktų ir chaosą, ten Jolita įveda tvarką sukurdama itin įsimintinus meno kūrinius.

Sužinokite, kokį kelią Jolita įveikė tam, kad įgyvendintų kiekvieno iš mūsų svajonę - savo hobį paversti mylimu darbu.
Cosplay – popkultūros reiškinys, kurio metu žmonės įsikūnija į mėgstamą filmų, knygų, komiksų, žaidimų ar anime personažą. Nors dauguma mano, kad šis reiškinys į Europą atkeliavo iš Japonijos, tačiau pirmieji cosplay renginiai pradėjo vykti Amerikoje dar XX a. pradžioje. Datuojama, kad cosplay kaip reiškinys atsirado 1939 m., kai į pirmąjį pasaulinį mokslinės fantastikos suvažiavimą du vaikinai atvyko persirengę fantastiniais herojais iš tuo metu populiarių žurnalų. Į tokio tipo renginį 1984 m. atvykęs japonų žurnalistas Nobuyuki Takahashi nežinojo, kaip pavadinti kostiumus dėvinčius asmenis, todėl sujungė du žodžius – kostiumas (angl. costume) ir žaisti (angl. play). Kaip šis populiariosios kultūros reiškinys formuojasi Lietuvoje bei kaimyninėse šalyse? Apie tai DELFI TV pokalbis su viena iš Lietuvos cosplay bendruomenės narių, įsikūnijusių daugybę skirtingo žanro personažų – Virginija Juodakyte, geriau žinoma sceniniu slapyvardžiu Crazy Queen.
78529460_438811917060251_2318112137345499136_n